Новини

Лелеко, привіт!

Лелеко, привіт!

 

 

   19 березня, на Юзефів (Йосипів) день, в Україну прилітають лелеки. За повір’ями, вони приносять на своїх крилах весну і щастя.

   Лелечий край… Так поетично називають нашу Україну. Тепла плодюча земля з безліччю річок, озер, ставків, заплав і плавнів – все це створило умови для проживання лелеки на нашій землі. Білий лелека, бусол, бузьок, чорногуз… Оселився він біля наших осель, у наших душах, як символ краси, кохання, родинної злагоди.

   Кожне лелече гніздо – це той дивосвіт, без якого не уявляємо українського села. Недалеко від Коломиї, над Чорнявою рікою в центрі селища Гвіздець, на найвищій його споруді, п’ятнадцять років тому назад лелеки збудували гніздо. І стало воно чарівним символом Гвіздця. Люди звикли до прекрасних птахів. Якою радістю наповнюється душа, коли, покружлявши над містечком, птахи плавно спускаються на гніздо і сповіщають про своє щасливе повернення з далеких країв!

   У 2004-2005 рр. в Україні, в рамках загальноєвропейської акції, проводився облік гнізд білого лелеки. Волинська область започаткувала загальноукраїнську акцію порятунку гнізд білого лелеки. А 2000 рік був проголошений „Роком білого лелеки”. Сьогодні цей вид знаходиться під загрозою реального знищення.

    Політ цього птаха погожої весняної днини супроводжується не інакше як вдячним поглядом, у якому — повага й захоплення. Бо лелека, вважай, є невід’ємною суттю нашого буття. Він є символом статку, злагоди, а ще «приносить» немовля щасливим батькам. Діти, які хотіли мати сестричку, за порадою старших вибігали за ворота і гукали: “Буську, буську, принеси Маруську!”

    Традиційний птах має й історичну біографію: у наших предків вважався втіленням душі пращурів, а відтак у нашому краї лелека здавна мав імідж священного птаха. Отож і зараз, у погіддя, в будь-якому селі наші краяни, одірвавшись від господарських справ, мають нагоду милуватися клопотами лелечої пари біля свого гнізда, вимощуванням, «капремонтом» пташиної оселі, клекотінням ширококрилих…..

    Як і людина, лелека може плакати: «Бузьок може нудитися за хижею, в якій жив, ще як був чоловіком, — розповідається в одній легенді. – То він гніздо і в’є на дахах і живе коло людей. Ми часто можемо бачити, як він журиться. Стоїть годинами на одному місці з опущеним дзьобом – плаче й думає про своє людське життя”. Лелека сумує, коли бачить свари поміж людьми: «стане нерухомо на одній нозі і плаче гірко… А як бачить добро між людьми, то калатає своїм дзьобом. 
То він так радіє”.

Джерело: https://www.facebook.com/UkrainianPeopleMagazines/posts/1582303052091200

Єдиному реєстру дитячих таборів бути!   Міністерство соцполітики України презентувало, яким буде інформаційне наповнення публічної частини сайту Державного реєстру таборів. Кабінет міністрів України затвердив порядок введення Державного реєстру майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей. Відповідно до порядку, встановленого Міністерством соціальної політики, обласні державні адміністЧитати далі…
Круглий стіл до Всесвітнього дня захисту прав споживачів. Частина 5 Круглий стіл до Всесвітнього Дня захисту прав споживачів #BetterDigitalWorld Вітаємо любі друзі зі святом – Всесвітнім днем захисту прав споживачів!!! Саме у цей знаменний день, 15.03.2019 р., у м. Полтава (Україна) проведено  круглий стіл до Всесвітнього Дня захисту прав споживачів #BetterDigitalWorld, організаторами якого вистЧитати далі…
Показати ще

© 2018 Сайт створено за сприяння Полтавської обласної ради та Полтавської обласної державної адміністрації.